آنژیوپلاستی

آنژیوپلاستی

آنژیوپلاستی عروقی کرنر فرآیندی درمانی است که برای باز کردن و یا گشاد کردن عروق و شریان های بسته شده بکار میرود. همچنین آنژیوپلاستی کرنری (عروقی) در مواقعی تحت عنوان آنژیو پلاستی عروق کرنر یا داخل وریدی (PTCA) شناخته میشود. ترکیب آنژیوپلاستی با استنت ها را معمولا به آنژیو پلاستی زیر پوستی تهاجمی(PCI) نیز ارتباط داده میشود. 

مزایای آنژیو پلاستی کرنری (عروقی ) چیست؟ 

در اکثر موارد پس از عمل آنژیوپلاستی  جریان خون از طریق شریان های عروقی بهبود می یابد. بسیاری از افراد متوجه میشوند که علائم بیماری آنها بطور قابل توجهی بهبود یافته است و آنها توانایی انجام بسیاری از کارهایی که پیش از این عمل را نداشته اند حالا دارند. اگر بیماری دچار حمله قلبی گردد عمل آنژیوپلاستی میتواند شانس زنده ماندن این فرد را در مقایسه با ترومبولی افزایش دهد. و همچنین این فرآیند میتواند شانس ابتلا به حمله قلبی دیگری در آینده را کاهش دهد و از سایر حمله های قلبی پیشگیری کند. 

چگونه فرآیند و درمان توسط آنژیوپلاستی انجام میشود؟

در این درمان از بیهوشی موضعی استفاده میشود و بدین ترتیب بیمار در حین انجام عمل هوشیار است. لوله ایی نازک و منعطف به نام کاتر را داخل یکی از شریان های بیمار بوسیله برشی بر روی ناحیه کشاله ران، کمر و یا بازو وارد میشود. برای هدایت کاتراز ویدئو استفاده میشود. زمانیکه کاتر در جای خود قرارگرفت سیمی نازک برای هدایت طول شریان کرنری مورد نظر به داخل فرستاده میشود و سپس بالن کوچکی که به درون شریان ارسال شده با متورم شده این بالن شریان بسته شده باز خواهد شد. این عمل معمولا بین 30 دقیقه تا 2 ساعت بطول می انجامد. 

پزشکان پیشنهادی
مراکز پیشنهادی
ثبت درخواست
ارسال پیام